Przejęcie leasingu – zalety i wady

Wiele osób zastanawia się, czy przejęcie leasingu ma sens i czy jest opłacalne z finansowego punktu widzenia. Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od konkretnej oferty i jej warunków. Niektórzy decydując się na leasing samochodu osobowego po jakimś czasie chcą z niego zrezygnować, np. z powodów finansowych. Oczywiście banki bądź instytucje leasingowe dają możliwość zakończenia leasingu, jednak wiąże się to z dodatkowymi opłatami oraz tym, że nie odzyskuje się już poniesionych dotychczas kosztów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest cesja leasingu, czyli przekazanie go innej osobie bądź firmie w zamian za odstępne.

Przejęcie leasingu jest opłacalne tylko wtedy, gdy suma wszystkich opłat będzie niższa niż 110%. Jednak najczęściej wszystkie opłaty są tak skalkulowane by osoba sprzedająca leasing nie straciła na tym. Nawet w przypadku braku odstępnego nie mamy pewności, że oferta jest opłacalna, gdyż wtedy pozostałe koszty mogą być zawyżone. Zatem osoba, która zamierza zdecydować się na wynajem leasingu musi dokładnie skalkulować wszystkie opłaty oraz dowiedzieć się czy w kwocie raty znajduje się również ubezpieczenie. Oczywiście nie bez znaczenia jest również liczba pozostałych rat do spłacenia oraz czy nie istnieją, z tego tytułu, zaległości.

Oczywiście po ukończeniu leasingu można wykupić dany pojazd po ustalonej kwocie jaka znajduje się w umowie. Niestety zdarzają się bardzo często oferty z wysokim wykupem, czyli decydując się na przejęcie leasingu warto zwrócić uwagę na ten paragraf, znajdujący się w umowie.16

Paweł

Paweł

Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego wpisu, zachęcam do zapoznania się z innymi artykułami
Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *